Музика для людини – лише тимчасове задоволення: власне висловлення

Музика для людини – лише тимчасове задоволення: власне висловлення

Не уявляєте свого життя без музики? Мабуть, навіть не виходите з дому без навушників? Чи, може, зовсім байдужі до різноманітних мелодій і більше любите тишу? Поділіться з нами міркуваннями про те, яке ж місце займає у людському житті музика. І, звісно ж, дотримуйтеся структури власного висловлення!


Музика для людини – лише тимчасове задоволення

Скептик скаже: «Музика – це вид мистецтва, а ним ситий не будеш». Але я вважаю, що саме мистецтво робить життя людини наповненим, багатозвучним, різнокольоровим. Музика, як один із видів мистецтва, збагачує світ людини барвами, емоціями.

Музика – це не тільки естетична насолода. Леся Українка в юному віці через хворобу змушена була попрощатися із своїм фортепіано і забути про мрію стати музикантом, проте любов до музики позначилась на багатьох її ліричних творах, які принесли їй світову славу. Лукаш із драми-феєрії «Лісова пісня»  звуками сопілки розбудив серце Мавки.

У повісті В. Короленка «Сліпий музикант» йдеться про те, як музика допомогла головному героєві, сліпому юнакові, безпорадному і безталанному, знайти себе в житті і стати корисним для людей. Через музику сліпого кобзаря він зрозумів, що його особисте горе – ніщо в порівнянні із стражданням сотень і тисяч нещасних. Ставши відомим музикантом, він відчув радість життя і свою потрібність іншим людям. Музика зробила із немічного каліки повноцінну, духовно багату людину, яка змогла подолати своє горе.

Наш земляк, всесвітньо відомий піаніст Святослав Ріхтер завдяки наполегливій праці здобув широке визнання і славу. Почувши вперше музичні твори від свого батька, органіста лютеранської церкви, він закохався в музику на все життя. Його віртуозне виконання підкорювало серця мільйонів слухачів.

Музика, крім усього згаданого, є ще й засобом виховання. Лікарі стверджують, що дитина, яка ще до народження «слухає» гарну класичну музику, матиме різнобічні здібності і врівноважений характер. Біологи, провівши численні досліди, помітили, що рослини теж позитивно реагують на класичну музику.

Ну а людина? Людина за допомогою музики може передати свій стан, настрій, мрії і прагнення. Все життя людини можна «проілюструвати» музичними творами. Буває, що люди, які не чують музику, часто цю прогалину заповнюють чимось іншим, наприклад малюванням. Значно гірше, якщо людина свідомо робиться «глухою». ЇЇ життя втрачає колір, сонце, повітря. Така людина сама себе обділяє щастям.

Отже, музика є невід’ємною частиною духовного світу людини.

 

One thought on “Музика для людини – лише тимчасове задоволення: власне висловлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *