Що таке талант? Власне висловлення

Що таке талант? Власне висловлення

Не забуваймо, що власне висловлення оцінюється на ЗНО великою кількістю балів. Тому кожному, хто хоче успішно скласти тестування, треба навчитися правильно писати такий тип творів. Пропонуємо знову і вкотре попрактикуватися у цьому. І тому придумали для вас на перший погляд просту, але насправді доволі складну тему. Напишіть про талант – покажіть свій талант!


Що таке талант?

Я думаю, що талант – це унікальний дар, даний людині Богом чи успадкований від батьків. Це уміння робити щось з особливою майстерністю, філігранно, краще від інших.

Психологи стверджують, що немає не талановитих людей, потрібно тільки вчасно виявити і розвинути своє обдарування. І тоді неодмінно людина почуватиметься щасливою.

Український мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода сформулював ідею «сродної праці», яка, на мою думку, тісно пов’язана із талантом людини. Кожен із нас народжується з особливим, притаманним тільки йому обдаруванням, і якщо така людина зуміє реалізувати свої здібності, то вона відчуватиме задоволення від життя і праці. Саме цю думку покладено в основу байки «Бджола і Шершень».

Дуже часто талант відіграє вирішальну роль у долі людини. Згадаймо хлопчика-сироту, який, завдяки своєму природному таланту до малювання, зміг вирватися із кайданів кріпацтва і стати студентом Петербурзької академії, а згодом – Великим Кобзарем, пророком українського народу.

Народна мудрість стверджує, що під лежачий камінь вода не потече. Звичайно, природний талант потрібно розвивати, удосконалювати. Доречним прикладом є творчість відомої української художниці Катерини Білокур. Картини, створені неосвіченою селянкою, яка через хворобу майже ніколи не залишала батьківську хату, стали окрасою виставок у Парижі й Торонто, поповнили художні колекції істинних прихильників мистецтва. Народна майстриня за допомогою пензля дарувала людям квіти, цим самим утверджуючи ідею безсмертя краси.

Творіння талановитих людей не підвладні часу. Герой роману Павла Загребельного «Диво» мав незвичне й прекрасне ім’я – Сивоок. Мені здається, що письменник, називаючи героя так символічно,  хотів сказати, що хлопець бачитиме світ не такими, як у всіх, очима. Втративши родину, пройшовши крізь складні випробування, Сивоок повернувся на рідну землю і збудував храм, який досі височіє на пагорбах вічного Києва, – Софійський собор.

З усього сказаного можна зробити висновок, що для справжнього таланту не важливо, де він знаходиться. Головним є бажання і прагнення реалізувати цей дар, спрямувати його на радість і щастя.

 

One thought on “Що таке талант? Власне висловлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *