Слово – бумеранг: власне висловлення

Слово – бумеранг: власне висловлення

Чи погодитеся ви з твердженням, що слово – бумеранг? Чи бувало таке, що ви шкодували про сказане, бо воно поверталося проти вас? Висловіть свої судження з цієї теми у форматі ЗНО. Пам’ятайте, що одним із головних рецептів вдалого твору є влучно підібрані цікаві приклади. Бажаємо успіху!


Слово – бумеранг

 Ну що б, здавалося, слова
                                          Слова та голос – більш нічого…

                                                                                                 Т.Шевченко

Слово багатолице. Воно може бути нагородою або покаранням, стимулом або перешкодою, гарантом або забороною, зброєю або засобом захисту. Слово має магічну силу: воно може присипляти і будити, заспокоювати і хвилювати, зближувати і роз’єднувати, увічнювати й обезличувати.

На мою думку, найголовніше, про що потрібно постійно пам’ятати,  – це те, що слово є бумерангом. Хоча ні, подібність є неповною.

Усім відомо, що бумеранг – це знаряддя для полювання, дія якого пов’язана із певними законами фізики. Якщо мисливець не влучив у ціль, то бумеранг, зробивши коло, повернеться до його власника. Слово у будь-якому разі потрапляє до адресата, а потім бумерангом повертається до адресанта. Наприклад, якщо ви вранці привіталися із сусідом і побажали йому вдалого дня, то і ваш день розпочався із позитивного настрою.

Народне прислів’я застерігає: «Що посієш, те й пожнеш». Переконана, що слова добра і любові, підтверджені конкретними справами, можуть змінити світ на краще.

Прикладом є життя і діяльність Матері Терези, яка добрим словом і ділом допомагала тим, хто опинився в біді. Разом із помічницями вона приходила до приречених і зверталась до них з такими словами, які втамовували душевний біль, давали розраду і надію. Ще за життя її називали святою, а кількість прихильників та однодумців відчутно зростала.

Іншим доказом є, на мою думку, Чіпка Варениченко із роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Панаса Мирного. Грубі й образливі насмішки, які довелося зносити малому Нечипору, жорстоке ставлення матері, пригнобленої безпросвітною роботою, обман і сваволя з боку волосної влади перетворили шукача справедливості на запеклого злочинця. Мудрим і повчальним є й інше прислів’я: «Слово – не горобець: вилетить – не впіймаєш».

Отже, слово, крім інформаційної функції, має ще й дуже великий моральний вплив на людей, тому кожен повинен пам’ятати про відповідальність за сказане.


Читайте також:

3 thoughts on “Слово – бумеранг: власне висловлення

  1. дуже гарний твір!! все змістовно , по темі. Приклади з життя та історії !!це саме те що потрібно!ні словом більше, ні словом менше!!ДЯКУЮ велике

  2. Гарно дякую за слова які написані в цьому творі, надзвичайно гарно розкрита думка до кінця, прочитавши його я багато чого для себе вивчив і зрозумів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *