Що робить людину Людиною?


Я думаю, що робить людину Людиною її поведінка, вчинки. Бо якщо ми уважні, чуйні, милосердні, якщо не тільки співчуваємо, а й намагаємось допомогти тим, хто цього потребує, не стоїмо осторонь, коли ображають слабкого, тоді ми виявляємо найкращі людські якості й оточуючі чи то згадують, чи то пам’ятають про нас як Людину. А ще здатність до самопожертви заради щастя інших виділяє серед інших людину з великим серцем.

Усі ми пам’ятаємо мати Терезу, яка присвятила себе служінню людям. Заснувавши Орден Милосердя, вона спрямувала свої сили на допомогу всім стражденним: спочатку навчала дітей, потім організувала для притулок для бездомних , кинутих хлопчиків та дівчаток, відкрила лікарню для бідних. І всі у світі (і той безпорадний хворий, що помер на руках мати Терези, і ми) пам’ятають  цю тендітну жінку, яка стала для кожного взірцем великої Людини.

Задумувалась у свій час над цією проблемою й Ольга Кобилянська. У своєму творі «Людина» вона на образі Олени Ляуфлер допомагає нам зрозуміти, що справжньою людиною є та, яка дотримується моральних принципів і не пасує перед труднощами, яка прагне щастя іншим. І не зважаючи на те, що Олена виходить заміж  з розрахунку за лісничого Фельса ( її батьки й сестра могли б опинитися на вулиці без засобів для існування), вона залишається Людиною, бо думає не про себе, а про майбутнє благополуччя рідних.

Таким чином можна зробити висновок, що високоморальна   особистість з щирим серцем, у якої громадські інтереси переважають на власними, і є Людиною.

One thought on “Що робить людину Людиною?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.