ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО. Біографія.

Псевдоніми — В. Щербань, С. Василенко, Симон. Василь Симоненко народився в селі Біївці Лубенського р-ну на Полтавщині 8 січня 1935 р. Ріс без батька, мати працювала в колгоспі.

ОСТАП ВИШНЯ. Біографія.

Народився 13 листопада 1889р. на хуторі Чечва в Полтавській губернії, тепер це Охтирський район Сумської області в багатодітній (13 дітей) селянській сім’ї. «У мене не було жодного сумніву, що я народився, хоч і під час мого появлення на світ білий і потім – років, мабуть, із десять підряд – мати казали, що мене витягли з

Continue reading ОСТАП ВИШНЯ. Біографія.

ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО. Біографія.

Народився 26 липня 1880 року в місті Єлисаветграді у селянській родині. По закінченні школи його було віддано до Єлисаветградської гімназії.

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. Біографія.

Леся Українка (справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач-Квітка)— українська письменниця, перекладач, культурний діяч.

ІВАН ФРАНКО. Біографія.

Поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, учений-гуманітарій, активний громадський діяч, філософ. Реаліст, натураліст, модерніст.

ІВАН КАРПЕНКО-КАРИЙ. Біографія.

Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич) — український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру.

ПАНАС МИРНИЙ. Біографія.

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Незначною була освіта Панаса Рудченка, бо після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі, чотирнадцятилітній хлопець йде на власний хліб.

ІВАН НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. Біографія.

«Писати треба так, як люди говорять» І. Нечуй-Левицький «Іван Левицький – се великий артист зору, колосальне, всеобіймаюче око України» І. Франко Іван Семенович Левицький (літературний псевдонім — Нечуй) народився 25 листопада 1838 року в Стеблеві, в сім’ї сільського священика. Батько його був освіченою людиною прогресивних поглядів, мав велику домашню книгозбірню і на власні кошти влаштував

Continue reading ІВАН НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. Біографія.