Григір Тютюнник біографія

Григір Михайлович Тютюнник народив­ся 5 грудня 1931 року в селі Щилівці на Полтавщині в селянській сім’ї.

Василь Симоненко

Псевдоніми — В. Щербань, С. Василенко, Симон. Василь Симоненко народився в с Біївці Лубенського р-ну на Полтавщині 8 січня 1935 р. Ріс без батька, мати працювала в колгоспі.

Остап Вишня біографія

Народився 13 листопада 1889р. у с. Грунь «У мене не було жодного сумніву, що я народився, хоч і під час мого появлення на світ білий і потім – років, мабуть, із десять підряд – мати казали, що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку…» («Моя автобіографія»)

Володимир Винниченко біографія

автор першого українського фантастичного роману Народився 26 липня 1880 року в місті Єлисаветград у селянській родині. По закінченні школи віддано до Єлисаветградської гімназії.

Леся Українка біографія

Леся Українка (справжнє ім’я: Лариса Петрівна Косач-Квітка)— українська письменниця, перекладач, культурний діяч.

Іван Франко біографія

Поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, учений-гуманітарний, активний громадський діяч, філософ. Реаліст, натураліст, модерніст.

Іван Карпенко-Карий

Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич) — український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру.

Панас Мирний біографія

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Незначною була освіта Панаса Рудченка, бо після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на власний хліб.

Іван Нечуй-Левицький біографія

«Писати треба так, як люди говорять.» І. Нечуй-Левицький «Іван Левицький – се великий артист зору, колосальне, всеобіймаюче око України.» І. Франко Іван Семенович Левицький (літературний псевдонім — Нечуй) народився 25 листопада 1838 року в Стеблеві, в сім’ї сільського священика. Батько його був освіченою людиною прогресивних поглядів, мав велику домашню книгозбірню і на власні кошти влаштував

Continue reading Іван Нечуй-Левицький біографія