Залізний острів – читати новелу з роману “Тронка”

Блакитніє море. Дитячим щебетом розпочинається ранок на одному із мальовничих півостровів. Тут дитячий табір відпочинку. Люди в ньому веселі, безжурні, але й серед них виділяється Тоня Горпищенко зі своїми вигадками і завзяттям, і голосом, як веселий дзвіночок. Хоч нікому й не потурає, як і їй самій батько не потурав, уміє всякого приструнити, Тоня завжди в оточенні дітлахів. Уміє вона їх зацікавити, розповісти про кожну рослинку й комашку, водить у походи. Дивитися в степу особливо ні на що, то ж вожата веде малюків до очеретів, до криниці з прісною водою, про яку ходять легенди.
Читати повністю »

“Задивляюсь у твої зіниці…” твір

Задивляюсь у твої зіниці… твір

“Задивляюсь у твої зіниці…” читати онлайн повний твір Василя Симоненка.
Читати повністю »

Твір “Ти знаєш, що ти Людина”

твір Ти знаєш, що ти Людина
Твір “Ти знаєш, що ти Людина” Василя Симоненка. Повний вірш.
Читати повністю »

«Пісня про рушник» Андрій Малишко

Пісня про рушник — твір Андрія Малишка, сповідь-спогад ліричного героя, у якій матір дарує синові рушник, вишитий як символ життєвоï дороги. Рушник пов’язаний із життєвою долею ліричного героя і з образом його матері. Цей образ — символ чистоти і любові, матері-берегині, яка дала життя, формувала почуття, творила людину. Ліричний герой поезіï з великою теплотою згадує свою матір.
Читати повністю »

«Київ — традиція» Микола Зеров

Вірш “Київ – традиція” Миколи Зервова, та його художній аналіз аналіз. Тема, ідея, головна думка твору, художні засоби та віршовий розмір

«КИЇВ — ТРАДИЦІЯ»
Ніхто твоїх не заперечить прав.
Так, перший світ осяв твої висоти,
До тебе тислись войовничі готи,
І Данпарштадт із пущі виглядав.
Читати повністю »

“Пам’яті тридцяти” Павло Тичина

У поезії “Пам’яті  тридцяти”відображена страшна подія покарання тридцяти “мучнів українців”. Поет говорить, що шлях до щасливого майбутнього проходить по “кривавій по дорозі”. Він засуджує того, чия зрадницька рука “посміла знятися” на “український цвіт”. Шляхом використання біблійських персонажів, Тичина акцентує увагу на несправедливості, що існує у світі, у суспільстві. Адже, понад все “вони любили свій край”, життя, але розвиток історії розпорядився по-своєму: “На Аскольдовій могилі поховали їх”.

Читати повністю »

Ой летіла стріла

Балада “Ой летіла стріла”. Повний текст, тема, ідея, основна думка, експозиція та художні засоби твору.
Читати повністю »

“Слово о полку Ігоревім” в FB2, EPUB, DOCX, PDF

слово о полку ігоревім для рідерів

 

“Слово о полку Ігоревім” в форматах для смартфонів та електронних E-inc рідерів – FB2, EPUB, DOCX, PDF. Також присутнє вікно для читання твору на сайті
Читати повністю »

“Повість минулих літ” уривки, в форматах PDF, FB2, EPUB, DOCX

повість минулих літ
Уривки з Повісті минулих літ про заснування Києва, про помсту княгині Ольги, про напад хозарів у форматах, що розуміють сучасні електронні рідери – PDF, FB2, EPUB, DOCX.
Читати повністю »

“Тигролови” Іван Багряний читати PDF, FB2, DOCX, EPUB

120117194330106983_f0_0
Гостросюжетний роман “Тигролови” розкриває тему боротьби людини зі світом пітьми та пекла. Автор надзвичайно точно та емоційно описує картину знущання над людьми, насильства, приниження їх людської гідності, , приреченості на забуття в пеклі концтаборів.

Читати повністю »